Home  |  Sport  |  Karatista Andrija Stanković zlatnom medaljom završio polusezonu
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Pošalji prijatelju

Sport

23. 11. 2017. Niš

Autor: Zorica Milenković Izvor: City radio

Karatista Andrija Stanković zlatnom medaljom završio polusezonu

Proteklog vikenda, 18. novembra u Ljubljani održan je međunarodni karate turnir "Ljubljana Open" na kome je Nišlija Andrija Stanković uspeo da odbrani titulu od prošle godine osvojivši 1. mesto u kategoriji seniora.

Na takmičenju u Ljubljani učestvovalo je oko 800 takmičara, kako iz balkanskih tako i iz evropskih zemalja. U izuzetno jakoj konkurenciji, možda i najjačoj od početka organizacije ovog turnira, Andrija je uspeo da osvoji zlato i potvrdi prošlogodišnji uspeh.

“Zadovoljan sam kako sam radio. I ovom zlatnom medaljom sam završio ovu polusezonu”, kaže Andrija.

Ova godina je bila jedna od najuspešnijih jer je osvojio medalje na brojnim jačim takmičenjima kao što su Balkansko seniorsko prvenstvo, Državno prvenstvo, Kup Srbije, Zlatni pojas Čacka i Aranđelovac Open. U junu je na 20. internacionalnom karate turniru "Roda Kup", jednom od 4 najveća međunarodna turnira koja se organizuju u Srbiji,  pored Arandjelovac Opena, Zlatnog pojasa Čacka i Trofeja Beograda, takođe je u seniorskoj konkurenicji zauzeo 1. mesto.
Podsetimo, i na Trofeju Beograda,  međunarodnom turniru, jednom od jačih u Srbiji, osvojio je  2. mesto. U  Banja Luci, 5. novembra na međunarodnom turniru  "Grawe Energija Kup " osvojio je 1.mesto, i na kraju polusezone na karate turniru “Ljubljana Open” Andrija Stanković ponovo je osvojio zlato.