Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

17. 03. 2013. Stadion Čair, Niš

Autor: Dragan Kocić Izvor: City radio

Radnički nadigrao Zvezdu

Boj bije srce u junaka

Borbenom, požrtvovanom i srčanom igrom, Nišlije potpuno nadigrale favorizovanu Zvezdu i sigurno se učvrstile na sredini tabele. Radnički od 60. minuta igrao sa igračem više.

Radnički je u nedelju priredio Nišlijama pravi fudbalski užitak, pošto je u uzbudljivom meču savladao Crvenu Zvezdu sa 2:1. Golove za Radnički postigli su Marko Ljubinković i Petar Škuletić, a jedini pogodak za Beograđane dao je Filip Kasalica.

Nišlije su ušle u utakmicu prilično bojažljivo, previše respektujući protivnika. Međutim, nakon gola u 44. minutu iz izuzetno lepe i razrađene akcije, niškom timu se vratilo samopouzdanje, koje je krasilo igru Radničkog do kraja meča.

Zvezda je poslednih pola sata igrala sa igračem manje, pošto je defanzivac Nikola Petković dobio drugi žuti i automatski crveni karton. Radnićki je takođe završio meč sa igračem manje, ali je Predrag Stamenković isključen tek u zaustavnom vremenu, što nije bitno uticalo na ishod meča.

Sa igračem više Radnički je dominirao tokom većeg dela meča, što je rezultiralo drugim golom u 66. minutu, pošto je Škuletić prelepim potezom matirao golmana Zvezde, Bobana Bajkovića. Nakon toga, Zvezda je uspela samo da ublaži poraz golom Kasalice u 80. minutu.

Pored 2 postignuta gola, Radnički je imao još nekoliko izvanrednih šansi, pošto su Kolarević i Škuletić propustili da reše meč pre isteka 90. minuta. Imala je i Zvezda svoje šanse, a najizgednije su propustili Milunović, Mudrinski i Kasalica.

Na samom kraju došlo je do incidenta, pošto je fudbaler Zvezde Aleksandar Pantić nasrnuo na dečaka koji je sakupljao lopte na zapadnoj tribini. Tom prilikom stvorila se velika gužva u kojoj je sudija pokazao put u svlačionicu i pomoćnom treneru Radničkog.

Utakmica je odigrana u izvanrednoj fudbalskoj atmosferi kojoj su doprineli navijači oba tima. Tokom celog meča čula se pesma i Delija i Meraklija, koji su se smenjivali prepoznatljivim skandiranjem. Na početku meča, najpre su Delije napravile sjanu koreografiju na tribinama, a posle desetak minuta, odgovorile su i Meraklije svojim lepo osmišljenim nastupom. Utakmici je prisustvovalo oko 12.000 ljudi na Čairu, a u loži je bio i selektor reprezentacije Srbije, Siniša Mihajlović.

Kraj utakmice obeležila je zanimljiva slika na severnoj tribini, pošto su navijači Zvezde prozvali svoje pulene skandiranjem "Dokle da nas brukate!", dok su igrači stajali mirno na atletskoj stazi, pognutih glava, čitavih nekoliko minuta.

Policija je u Nišu pre, tokom i posle utakmice između Radničkog i Crvene zvezde privela ukupno 20 osoba i preventivnim aktivnostima i angažovanjem sprečila narušavanje javnog reda i mira u većem obimu, saopšteno je posle meča.

Na konferenciji za novinare nakon utakmice, trener Zvezde Aleksandar Janković istakao je dobru igru Nišlija: "Radnički je apsolutno zasluženo pobedio. Moji igrači danas nisu pružili ništa, ili skoro ništa od onoga što se očekuje od Crvene zvezde. Protivnik je bio bolji u svim segmentima i potpuno nas je nadigrao", rekao je Janković.

"Odgovornost trenera je uvek na prvom mestu, tako da ću u narednim danima razgovarati o svemu, ali mislim da nije vreme ni mesto da se priča o tome i time umanjuje značaj pobede Radničkog", dodao je Janković.

Radnički je nakon ove utakmice vezao 3 pobede i 10 bodova iz 4 meča u nastavku sezone, što daje vrlo realne izglede da se i naredne godine u Nišu igra Superligaški fudbal.

Sledeću utakmicu Radnički igra protiv ekipe Smedereva, koja je praktično već ispala iz Superlige.

Radnički - Crvena Zvezda 2:1