Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Fudbal

17. 05. 2017. Niš

Autor: A.K. Izvor: City radio, FOTO: City radio

Partizan prikazao šampionsku dominaciju u Nišu

U pretposlednjem kolu plej-ofa Superlige Srbije, Partizan je u Nišu pokupio sva tri boda, pobedivši Radnički rezultatom 1:3. Crno-bele od titule deli bod, a poslednje kolo koje se igra u nedelju odlučiće ko će od večitih rivala biti šampion Srbije u fudbalu. Radnički ostao bez plasmana u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

U prvom poluvremenu meča na stadionu Čair fudbaleri Radničkog i Partizana držali su sličan nivo igre, ali su u drugom delu utakmice crno-beli represivnijom igrom nadvladali domaćina.

Prvi gol usledio je u 55. minutu, a loptu je u mrežu poslao gostujući igrač Leonardo Da Silva Souza. Sledeća dva pogotka, u 58. i 78. minutu postigao je Uroš Đurđević. Jedini gol za domaći tim, pred sam kraj meča, u 85. minutu dao je Miloš Živković.

Međutim, dominantnoj ekipi Partizana nije bilo teško da se domogne pobede, naročito uz zdušnu podršku višestruko brojnijih navijača na severnoj tribini. Izgleda da ovoga puta "gradska deca" nisu bila uz "gradski klub", budući da je sa juga svoj tim bodrila polovično popunjena tribina.

I Meraklije i Grobari navijali su već standardno uz baklje, pa je u nekoliko navrata spiker apelovao da se ne koriste pirotehnička sredstva. Takođe, zbog skandiranja “Vučiću, pederu, ne damo ti titulu“, svim posetiocima upućena je molba da navijaju sportski, fer i korektno.

Radnički je porazom od Partizana ostao bez plasmana u kvalifikacijama za Ligu Evrope, pošto ima četiri boda manje od Mladosti.

Tabela Superlige 2016/17, play-off

1        Partizan 55 bodova

2        Crvena zvezda 52 boda

3        Vojvodina 40 bodova

4        Mladost 36 bodova

5        Radnički 32 boda

Poslednje, 37. kolo koje se igra u nedelju, 21. maja, odlučiće ko će biti šampion Srbije. Crvena zvezda ugostiće niški Radnički, a Partizan će dočekati Mladost iz Lučana na svom terenu.

Inače, iako je meč Radnički-Partizan bio ocenjen kao visokorizičan, u Policijskoj upravi kažu da na samoj utakmici nije bilo incidenata, a da su se pre početka, oko 17 sati, u centru grada “verbalno sporečkale“ grupice navijača protivničkih timova. Međutim, reakcijom policajaca, tvrde, sprečena je tuča. Sa druge strane, našoj redakciji se obratila jedna uznemirena sugrađanka porukom da je do tuče u centru grada zapravo došlo, te da je grupa navijača beogradskog tima "izletela iz kola i otpočela napad na prolaznike kao u nekom filmu".

"Gledala sam kako skidaju čoveka i tuku ga njihovim kaiševima na parkingu kod mosta" - napisala je ona i dodala da su prolaznici bili u šoku i strahu i zbog scene nasilja i zbog dimnih bombi jer tvrdi "policije nije bilo, već su se pojavili tek kada je sve završeno".