Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Fudbal

15. 08. 2017. Niš

Autor: Aleksandar Đokić Izvor: City Radio

Radnički pobedio Rad, za treću pobedu u nizu

Fudbaleri Radničkog pobedili su u nedelju na stadionu „Čair“ Rad sa 2:0, i tako ostvarili treću pobedu u nizu u Super ligi Srbije. Nišlije sada zauzimaju peto mesto na tabeli sa 9 bodova.

Strelac u prvom poluvremenu bio je Lazar Arsić u 40. minutu. Konačan rezultat u drugom poluvremenu evrogolom postavio je Slaviša Stojanović u 77. minutu, što je, ispostaviće se, bio i poslednji gol na utakmici.

U 17. minutu, bivši golman kluba iz Niša, Zogović je već mogao da bude savladan, kada se u njegovom šesnaestercu napravila gužva, usledilo je više “mlakih “ i nepreciznih pokušaja Nišlija, a kompletnu situaciju završio je Pavkov koji je šutirao iznad gola. Zatim je Rad preuzeo kontrolu, imali su nekoliko prilika, ali nisu došli do vođstva, zahvaljujući golmanu domaćih, Živkoviću, koji je imao odlične intervencije.

Posle prekrašaja igrača Rada, bio je precizan Lazar Arsić, i iz slobodnog udarca doveo Radnički do vođstva 1:0.  Do kraja prvog poluvremena mogao je Radnički i do drugog pogodka, ali je Golubović šutirao pravo u golmana gostiju.

U nastavku sjajnu priliku za niški klub je imao Subić, ali je njegov šut sa gol linije izbacio igrač rada. Tačku na konačan ishod utakmice, stavio je Slaviša Stojanović, koji je sa 15-tak metara iskosa evrogolom, smestio loptu u mrežu Zogovića, za konačnih 2:0.

Do kraja meča Beograđani su imali nekoliko prilika ali ih nisu iskoritili.

Bila je ovo 3. pobeda Nišlija, prva kod kuće, pa sada Radnički zauzima 5. mesto na tabeli sa 9 bodova. U narednom kolu Radnički gostuje Čukaričkom.