Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Fudbal

14. 09. 2017. Niš

Autor: Aleksandar Đokić Izvor: City Radio, FK Radnički

Radnički minimalcem do nova tri boda

U 9. kolu Super lige Srbije, Radnički je na „Čairu“ minimalnim rezultatom (1 -0) pobedio Borac iz Čačka. Nišlije posle ovog trijumfa imaju 18 bodova i trenutno zauzimaju 4. mesto na tabeli.

Radnički je do pobede došao praktično u prvom minutu utakmice. Tek što je sudija označio početak, igrači su prebacili loptu ka golu protivnika, napravila se velika gužva u kojoj se najbolje snašao Ivan Miladinović i pogotkom, ispostaviće se do kraja utakmice, postavio i konačan rezultat. Miladinoviću je ovo bio i prvi gol u dresu Radničkog, koji je tek pre nedelju dana stigao u klub. Borac je prvi put pripretio domaćinu tek posle 20-tak minuta igre kada je Zoćević snažno šutirao ali pravo u ruke golmana Radničkog.

Skoro do samog kraja 1. poluvremena nisu viđene ozbiljnije šanse ni jednih ni drugih, do pred poslednjeg zvižduka sudije, kada je Pavkov šutirao ali je golman gostiju odbranio njegov udarac.

U drugom poluvremenu tek u 70. minutu viđena je ozbiljnija prilika i to za domaće, kada je Arsić pogodio prečku Borca. Gosti su pokušali u nastavku da dođu do izjednačenja, ali je najpre u petercu Radničkog loše reagovao Romanić, koji je poslao loptu u aut. Do kraja nisu viđene ozbiljnije šanse ni na jednoj strani, pa je utakmica završena rezultatom 1 – 0 za Radnički.

Posle ove pobede, ali i nekompletnog kola, Radnički zauzima 4. mesto na tabeli Super lige Srbije sa 18 bodova. Sledeću utakmicu Radnički  igra 17. septembra u Beogradu protiv Partizana.