Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

19. 02. 2017. Niš

Autor: Aleksandar Đokić Izvor: City Radio

Kup Radivoja Koraća

Zvezda lako do finala

Košarkaši Crvene Zvezede lako su izborili finalne Kupa Radovoja Koraća, pošto su u polufinalu ubedljivo pobedili FMP 76:60. Crveno -beli su na početku meča stvorili veliku prednost, koju su kasnije održavali tokom celog meča. I večeras hala Čair bila je popunjena do poslednjeg mesta, a incidenata nije bilo.

Ekipa Dejana Radonjića je od prvog minuta diktirala tempo, pa je već u prvoj četvrtini meča napravila nedostižnu razliku,koju je rutinskom igrom održavala tokom celog meča.

U uvodnim minutima Zvezda je nešto sporije počela, da bi posle pogodaka raspoloženog Gudurića i Marka Simonovića sa linije slobodnih bacanja, stigla do osetnije prednosti u meču 27:14, na kraju prve četvrtine.

U drugoj četvrtini crveno-beli su još više pojačali tempo i završili prvo poluvreme sa 16 poena prednosti(48-32).

Ništa se nije promenilo ni na početku drugog poluvremena. Zvezda je nastavila da uvećava prednost, pa je treću četvtinu završila sa vođstvom od 22 razlike (67:45).

U četvtoj četvtini crveno-beli su „spustili gas“, i rutinski priveli utakmicu kraju, pobedom 76:60

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Mrako Gudurić koji je postigao 21 poen, Čarls Dženkins je ubacio 11, a Marko simonović 10 poena. S druge strane, najefikasniji u timu iz Železnika bio je Marko Ljubičić sa 18 poena, pored njega jedini raspoloženi igrač FMP-a bio je Ajzea Ostin sa 12 poena.

Trener Crvene Zvezde Dejan Radonjić rekao je posle meča da ga je u ovoj utakmici zanimao isključivo plasman u finale Kupa Radivoja Koraća.

„Dobro smo počeli, napravili smo veliku razliku koja nam je omogućila da kontrolišemo utakmicu. Igrali smo za pobedu i prolaz u finale, ništa više“,rekao je Radonjić.

Radonjić nije želeo da licitira s kim će i kako igrati u finalu, pre nego što bude odigrana druga polufinalna utakmica između Partizana i Mega Leksa.

„Mislim da je neumesno govoriti o finalu, pre nego što protivnik bude poznat. Oba tima su kvalitetna. Spremićemo se na najbolji mogući način, u okolnostima koje nisu idealne za nas s obzirom na probleme s povredama pojedinih igrača“, zaključio je Radonjić.

Trener FMP-a Branko Maksimović rekao je da svojim igračima zamera jedino slab početak utakmice.

„Jedina zamerka je što smo mekano ušli u utamicu, bez skoka, trčanja. Ostale tri četvrtine su bile korektne. Ovo je bila škola za nas, možemo mnogo bolje. Moramo još da radimo, da budemo konkurentni kako bi smo probali da pobedimo Zvezdu“, rekao je Maksimović.

On je Zvezdi čestitao na pobedi i poželeo uspeh u finalu, koje je na programu u nedelju od 21. sat.

Inače, hala Čair i večeras je bila popunjena do poslednjeg mesta, a incidenata nije bilo.