Home  |  Sport  |  Košarka  |  FMP i Zvezda prvi polufinalisti Kupa Radivoja Koraća
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Pošalji prijatelju

Košarka

16. 02. 2018. Niš

Autor: Redakcija Izvor: City radio, KSS

FMP i Zvezda prvi polufinalisti Kupa Radivoja Koraća

Nakon prvog dana takmičenja na Kupu Radivoja Koraća poznati su prvi polufinalisti. To su FMP i Crvena Zvezda. U prvoj utakmici dana FMP je savladao ekipu Metalca sa 101:68, a Crvena zvezda je pobedila ekipu Borca sa 85:79.

Finalni turnir Kupa Radivoja Koraća otvorili su FMP i Metalac, a na kraju je tim iz Železnika ubedljivo slavio i prvi obezbedio plasman u polufinale. ABA ligaš je do kraja održavao visoku prednost i rutinski stigao do pobede, savladavši Metalac sa 101: 68.

Najefikasniji košarkaš Metalca bio je Đukan Đukanović sa 22 poena. Tako se FMP plasirao u polufinale, gde ga u subotu od 17 sati čeka Crvena zvezda.

U drugom četvrtfinalnom duelu Triglav osiguranje Kupa Radivoja Koraća, košarkaši Crvene zvezde MTS su posle prave drame i produžetka savladali čačanski Borac sa 85:79. Najefikasniji igrači u Zvezdi bili su Feldin i Ročesti sa po 15 poena, Dangubić je postigao 12, dok su Lesor i Bjelica dodali po 11 poena.

Dušan Alimpijević čestitao je Borcu na sjajnoj sezoni i treneru Bojiću i klubu na sjajnoj utakmici. Borac je odlično parirao favoritu i Alimpijević je priznao da „ne bi bilo nezasluženo da su pobedili“, što bi za Zvezdu, kako je rekao, "bila velika sramota, a za njih potpuno zaslužena senzacija“.

Danas od 17 sati sastaju se Mega i Dinamik a od 19 i 30 igraju Partizan i Zlatibor. Polufinalni mečevi na programu u subotu od 17 i 21 sat, dok će se finale igrati u nedelju od 21 sat.

Predsednik Košarkaškog saveza Srbije Predrag Danilović, uoći početka Kupa, pozvao je gledaoce da na završnom turniru Kupa Radivoja Koraća navijaju fer i bez incidenata. Organizatori Kupa najavili su ove godine rigoroznije pretrese zbog veće bezbednosti na takmičenju.