Home  |  Sport  |  Tenis  |  Mladi niški teniseri i teniserke osvojili četiri masters titule
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Pošalji prijatelju

Tenis

09. 11. 2020.

Autor: Katarina Mladenović Đorđević Izvor: City radio

Mladi niški teniseri i teniserke osvojili četiri masters titule

Mladi niški teniseri i teniserke osvojili su titule na turniru masters serije, koji se proteklog vikenda igrao na terenima Teniske akademije Živković. Turnir je organizovao Teniski savez istočne Srbije, a igrači TAŽ-a osvojili su titule u konkurenciji do 14 i do 18 godina.

Anastasija Cvetković osvojila je titulu u konkurenciji teniserki do 14 godina. Ona je savladala Angelinu Mihajlović iz Kruševca rezultatom 2:0, po setovim 6:3, 6:3. U konkurenciji tenisera titulu je osvojio Aleksandar Žikić, koji je u finalu bio bolji od Ognjena Milenova, bez izgubljenog seta.

U konkurenciji do 18 godina u obe kategorije igralo se TAŽ finale. Nikola Cvetanović pobedio je Stefana Skobeleva rezultatom 6:1, 1:6, 10:8. U konkurenciji teniserki Anja Stanković savladala je Lunu Urso rezultatom 2 prema 1.

Teniseri niške akademije su tako stigli do skora od 18 osvojenih medalja na završnim mastersima, 7 zlatnih, 6 srebrnih i 5 bronzanih, a uskoro im predstoji zimska sezona.